maseczkidlapolski.pl

maseczkidlapolski.pl – zdrowie, uroda, dieta

kwas hialuronowy na twarz
Lifestyle

Kwas hialuronowy- jak stosować i kiedy?

Kwas hialuronowy do twarzy jest najskuteczniejszym i uniwersalnym kosmetykiem. Może być stosowany do różnych typów cery i wspomaga regenerację oraz pielęgnację skóry w każdym wieku. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje i powoduje utratę jędrności i zwięzłości skóry. Kwas hialuronowy na twarz wzmocni także działanie innych kosmetyków stosowanych na cerę, których zadaniem jest nawilżanie, wygładzenie i polepszenie kondycji skóry.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, czyli cukier złożony, który występuje we wszystkich żywych organizmach. Jest to materiał budulcowy tkanek łącznych, ścian naczyń krwionośnych, chrząstki, mazi stawowej oraz ciała szklistego oka. Jest także podstawą strukturą skóry właściwej i zapewnia jej jędrność oraz elastyczność.
Największa ilość kwasu hialuronowego zawarta jest w warstwie brodawkowej, pomiędzy włóknami kolagenowymi oraz sprężystymi. Kwas ten znajduje się także w kolczystej warstwie naskórka i odpowiada za jego nawilżenie.

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją hydrofilową, to znaczy, że potrafi wiązać wodę w ilości, która przekracza 1000 razy masę jednej cząsteczki kwasu.
Kwas ten zatrzymuje wodę w organizmie i nie dopuszcza do jej nadmiernej utraty, co powoduje odpowiednie nawilżenie skóry.
Stężenie kwasu hialuronowego w skórze z wiekiem maleje, a co za tym idzie, powstają zmarszczki i cera nie jest jędrna i sprężysta. Proces utraty kwasu z organizmu rozpoczyna się w wieku 25 lat, dlatego zaleca się, by zadbać o jego ilość w organizmie już wcześniej.

Kwas hialuronowy – jak stosować?

Kwas hialuronowy jest składnikiem kosmetyków służących do nawilżania, łagodzenia, normalizowania oraz przeciwstarzenia się skóry. Kwas działa ochronnie, ponieważ pozostaje na skórze oraz wspomaga przenikanie do skóry innych składników zawartych w kosmetykach.
Dzięki kwasowi na skórze twarzy tworzy się filtr, który minimalizuje ilość utraconej wody i odbudowuje barierę hydrolipidową, a także chroni skórę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Kwas hialuronowy może być stosowany na skórę twarzy codziennie zarówno rano jak i wieczorem. Kwas można nakładać na skórę suchą i oczyszczoną, a aby uzyskać lepsze efekty, dobrze jest przed nałożeniem kwasu spryskać twarz tonikiem lub hydrolatem. Kwas nałożony na wilgotną skórę szybciej się wchłania i łatwiej rozprowadza.

Gdzie można aplikować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest doskonałym kosmetykiem do pielęgnacji całej twarzy. Może być on nakładany w okolicach oczu, a także na szyję i dekolt w celu wygładzenia skóry oraz poprawie jej kondycji w szczególności po zimie.
Kwas może być dodatkowym składnikiem zawartym w preparatach do włosów, np. wcierek, serum oraz maseczek. Preparat ten można samodzielnie nakładać na wilgotną skórę głowy po umyciu włosów. Kwas zawarty w kosmetykach stymuluje wzrost włosów, poprawia nawilżenie skóry głowy oraz poprawia wygląd włosów, a także wygładza je i powoduje, że są elastyczniejsze.
Kwas hialuronowy korzystnie wpływa na regenerację skóry, dlatego może być stosowany w celu zabliźnienia się ran oraz do pielęgnacji paznokci i dłoni.

Efekty stosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy z powodzeniem nawilża i wygładza skórę, poprawia jej elastyczność oraz jędrność i napięcie. Dzięki zastosowaniu kwasu na skórę twarzy staje się ona odświeżona i promienna, a także nabiera kolorytu i jest rozświetlona. Kwas niweluje zmarszczki oraz działa kojąco, a poprzez regenerację skóry wspiera zabliźniania się ran.