maseczkidlapolski.pl

maseczkidlapolski.pl – zdrowie, uroda, dieta

domowe sposoby na ból gardła
Lifestyle

Domowe sposoby na ból gardła

Dokucza ci ból gardła, a nie masz teraz czasu na to, by biegać po lekarzach i prosić o receptę na środki przeciwbólowe? W takim razie zwalcz ten problem na własną rękę. Nie potrzebujesz do tego celu ani antybiotyków, ani żadnych innych środków farmakologicznych przepisywanych przez lekarzy i wydawanych wyłącznie za okazaniem recepty w aptece. Niektóre domowe sposoby na ból gardła działają rewelacyjnie. Wypróbuj je, a być może znajdziesz świetne i szybkie rozwiązanie dla swojego problemu.

domowe sposoby na ból gardla

Co robić przy bólu gardła?

Przede wszystkim musisz teraz zadbać o porządne nawilżenie gardła. Spożywaj zwiększone ilości płynów. Sięgaj po niegazowaną wodę o temperaturze pokojowej i pij sporo herbatek – ciepłych, ale nie gorących, gdyż zbyt wysoka temperatura naparu też może prowadzić do podrażnienia gardła. Herbatę możesz uzupełniać miodem. On świetnie koi różne podrażnienia, ale by skorzystać na jego właściwościach, należy go dodać do lekko wystudzonego już napoju, w żadnym wypadku nie do wrzątku. Jeżeli natomiast potrzebujesz leku o silniejszym działaniu, możesz przygotować sobie syrop z cebuli. Domowe sposoby na ból gardła prawie zawsze go uwzględniają, dlatego recepturę bez trudu znajdziesz w Internecie. Cebulowy syrop nie należy może do najsmaczniejszych specyfików, ale działa, a chyba to jest najważniejsze.

Sposoby na ból gardła – domowe

Pamiętaj też, by w trakcie choroby pozwalać sobie na odpoczynek i się nie przepracowywać. Jeżeli tylko możesz, zrób sobie kilka dni wolnego. Dłuższy odpoczynek pozwoli ci znacznie szybciej wyzdrowieć i wrócić do formy.