maseczkidlapolski.pl

maseczkidlapolski.pl – zdrowie, uroda, dieta

rozjaśnianie włosów w domu
Lifestyle

Jak wygląda rozjaśnianie włosów w domu?

Ceny w salonach fryzjerskich w ostatnim czasie rosną jak szalone. Co zrobić, jeżeli marzy się o rozjaśnionych włosach, lecz nie chce się na ten zabieg wydawać fortuny? Jakie są sprawdzone sposoby na to, by szybko i skutecznie rozjaśnić włosy we własnym domu? Podpowiedź poniżej.

Rozjaśnianie włosów w domu

Jeszcze kilkanaście lat temu panie, które marzyły o pięknych, efektownych i rozjaśnionych włosach, samodzielnie szukały sposobów na to, by uzyskać taki efekt w zaciszu własnego domu. Tak naprawdę jest wiele metod, które przyczyniają się do tego, że włosy są jaśniejsze, rozświetlone i promienne. Co ciekawe, nie zawsze rozjaśnienie prowadzić musi do blondu. Panie, które mają ciemne włosy często pragną mieć jaśniejsze pasma, dzięki którym ich fryzura nabierze zupełnie nowego wyrazu. Trzeba przyznać, że nie jest to trudne zadanie, o ile wie się, po jakie preparaty najlepiej sięgnąć.

Warto podjąć wyzwanie

Wiele pań lubi eksperymentować ze swoimi włosami, dlatego też rozjaśnianie nie jest dla nich spektakularnym przedsięwzięciem. Fryzjerzy jednak bardzo często odradzają kobietom tego typu samodzielnie zabiegi, gdyż w wielu przypadkach włosy po rozjaśnianiu są matowe, suche i zniszczone. Dobrze więc na spokojnie podejść do tego zadania i sprawdzić, jaka metoda najlepiej sprawdzi się przy konkretnych włosach. U jednych pań wystarczy bowiem użycie samego rozjaśniacza, u innych po rozjaśniaczu należy również zastosować farbę do włosów. Warto udać się do dobrego sklepu z akcesoriami do włosów, by poprosić sprzedawców o pomoc w wyborze odpowiednich środków do konkretnych włosów. Na rynku jest nawet wiele rozjaśniaczy, dlatego też panie już wcześniej powinny wiedzieć o ile tonów chcą rozjaśnić swoje włosy. Przyjmuje się bowiem, że rozjaśniacz 3% pozwala na rozjaśnienie włosów o jeden ton, a rozjaśniacz 9% umożliwia zmianę włosów do 4 tonów.

Włosy muśnięte słońcem

Wiele kobiet marzy o kolorze włosów, który wygląda tak, jakby był rozjaśniony promieniami słonecznymi. Przeważnie po wakacjach blondynki cieszą się naturalnie rozjaśnionymi włosami, które wyglądają efektownie i niezwykle świeżo. Czy taki efekt można uzyskać również za sprawą specjalnych preparatów do włosów? Jak się okazuje, jest to możliwe. Wystarczy sięgnąć po hennę do włosów, która nie jest tak popularna jak farba do włosów, jednak efekt, który można dzięki niej uzyskać jest naprawdę zniewalający. Dzięki hennie można rozjaśnić włosy nawet o kilka tonów. Szczególnie blondynki powinny wybrać ten sposób rozjaśniania włosów, gdyż jest niezwykle naturalny i bezpieczny dla struktury włosa.