Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co oznacza miska z wodą na metce?

Lifestyle Data publikacji - 5 grudnia 2021 Autor - Redakcja maseczkidlapolski.pl
symbole prania

Na pewno każdy z nas kiedyś zastanawiał się, co dokładnie oznaczają te dziwne znaki na metkach na ubraniach. Ich znajomość może wpłynąć bardzo korzystnie na naszą odzież, nie wyrządzimy jej tak wiele szkód.

Kategorie symboli prania

Można je podzielić na kilka kategorii: symbole prania, symbole suszenia, symbole prasowania i symbole czyszczenia. Każdy z tych symboli jest istotny w procesie dbania o przedmiot, jednak najistotniejszy jest symbol prania, bo jeśli już na samym początku zniszczymy ubranie, nie ma sensu dalej go suszyć lub prasować.

symbole prania

Symbole prania to narysowana miska z wodą

Jeśli pod nią znajduje się 1 kreska – należy prać z zachowaniem ostrożności; jeżeli 2 kreski – pranie delikatne Narysowane są różne temperatury od 30 do 90 stopni, pokazuje nam to w ilu stopniach powinniśmy prac ubranie. Może zdarzyć się, że będą kropki, wtedy jedna kropka to 30°C, dwie kropki – 40°C, trzy – 60°C, cztery – 90°C. Jeżeli jest narysowana dłoń to należy prać ręcznie, a przekreślona miska z wodą oznacza, by nie prać w ogóle danej rzeczy.

Redakcja maseczkidlapolski.pl

Nasza ekipa specjalistów to pasjonaci tematów zdrowia, diety, lifestylu, urody i zakupów. Z wieloletnim doświadczeniem i głęboką wiedzą w swoich dziedzinach, piszą artykuły, które nie tylko edukują, ale i inspirują do pozytywnych zmian. Dzięki naszym ekspertom możesz być pewien, że otrzymasz treści pełne wartościowych informacji, dostosowanych do Twoich potrzeb i oczekiwań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rozjaśnianie włosów w domu