maseczkidlapolski.pl

maseczkidlapolski.pl – zdrowie, uroda, dieta

schodząca skóra z dłoni
Uroda

Schodząca skóra z dłoni – co może być powodem?

Każdego dnia ogromna grupa osób na całym świecie zmaga się z problem schodzącej z dłoni skóry. Nie ma znaczenia to, gdzie się mieszka, jakiej się jest płci czy też w jakim wieku, schodząca skóra z dłoni potrafi skutecznie pogorszyć komfort codziennego życia. Problem tylko w tym, że jeśli chce się rozwiązać ten problem i wyleczyć swoją skórę doni, trzeba najpierw poprawie zdiagnozować daną przypadłość. Jak się bowiem okazuje, schodząca z dłoni skóra może mieć naprawdę wiele różnych źródeł chorobowych. Jakie są zatem najczęstsze powody schodzącej z dłoni skóry?

Przesuszenie naskórka

Jaki jest zdecydowanie najczęściej pojawiający się problem ze skórą, który powoduje jej schodzenie z dłoni? Nie da się ukryć, że tym powodem jest zbyt silne wysuszenie naskórka. W sytuacji, gdy na skórze pojawią się łatwo widoczne łuski, nie ma wątpliwości, że ma się do czynienia ze stanem zbyt silnego wysuszenia się skóry, a nawet prawdopodobnie z jej stanem zapalnym, wywołanym przesuszeniem.
Jaki może być powodów tak silnego przesuszania skóry? Najczęściej jest to spowodowane przez niewłaściwą jej pielęgnację, w tym stosowanie np. źle dobranych kosmetyków. Co więcej, spowodowane to może być także stosowanymi lekami oraz złą dietą.

Grzybica skóry

Kolejnym bardzo często występującym powodem nieprawidłowej kondycji skóry i spowodowanym przez to jej schodzeniem z dłoni, może być grzybica. Czym to się objawia i z jakimi konsekwencjami może się wiązać?
Jak się okazuje, grzybica jest stosunkowo łatwa do rozpoznania, ponieważ pojawia się najczęściej w sytuacji, gdy obok miejsca, w którym skóra się złuszcza i schodzi, obecny jest również stan zapalny. Grzybicą skóry na dłoniach najczęściej zarazić się można od domowych gryzoni, czyli chomików, świnek morskich lub królików. Na szczęście usunięcie tej przypadłości jest stosunkowo proste, ponieważ można ją pokonać, stosując miejscowo odpowiednie leki przepisane przez dermatologa.

Łuszczyca

Bardzo często występującym powodem schodzącej skóry z dłoni jest łuszczyca. Jest to choroba, która nie jest zaraźliwa, więc nie ma ryzyka, że się ją nabędzie od innych osób. Jest ona w pełni dziedziczna, więc jeśli rodzice lub dziadkowie na nią cierpieli, to jest naprawdę wysokie prawdopodobieństwo, że przejdzie ona na kolejne osoby w rodzinie.
Jak się okazuje, łuszczyca przez wiele lat może być uśpiona i często nigdy może się nie objawić. Ryzyko to można zminimalizować poprzez unikanie czynników ryzyka, takich jak np. stosowanie drażniących kosmetyków czy też stosowanie drażliwych dla skóry zabiegów kosmetycznych.
Jak się leczy tę chorobę i minimalizuje schodzenie skóry z dłoni? Podstawowym sposobem jest stosowanie leków keratolitycznych, które łagodzą objawy i pozwalają skórze się zregenerować. Jeśli to nie pomoże, stosuje się silniejsze środki hamujące podział komórek i takie, które posiadać będą działanie przeciwzapalne.

Schodząca skóra z dłoni brak witamin

Niezwykle często występującym powodem nieprawidłowej kondycji skóry dłoni, która doprowadza do jej łuszczenia się i schodzenia, jest niewłaściwy poziom witamin w ciele. O jakie konkretnie witaminy może chodzić?
Zdecydowanie najważniejszą witaminą z punktu widzenia stanu i kondycji skóry jest witamina A, czyli retinol. Odpowiedzialna jest ona za to, jak skóra jest odżywiana i jak przebiegają procesy jej regeneracji. W przypadku niedoboru tej witaminy bardzo szybko dochodzi do pogorszenia się jej stanu, wysuszenia, a następnie złuszczania. Kluczowe jest więc w tym wypadku dbanie o to, aby poziom tej witaminy był zawsze odpowiednio wysoki. Zapewnić to można np. poprzez dietę opartą na produktach mlecznych, tranie czy też owocach i warzywach.