maseczkidlapolski.pl

maseczkidlapolski.pl – zdrowie, uroda, dieta

maseczka dla dziecka
Dziecko

Maseczka dla dziecka – co trzeba o niej wiedzieć?

Panująca obecnie epidemia daje o sobie znać właściwie w każdym aspekcie naszego życia. Nie tylko utrudnione jest w znaczny sposób podróżowanie, lecz również wiele codziennych czynności, choćby proste robienie zakupów. Jak się okazuje, wiele jest takich przepisów i zaleceń, które dotyczą nie tylko dorosłych, lecz również i maluchy. Dobrym tego przykładem jest maseczka dla dziecka. Co warto o niej wiedzieć, czyli jak ją wybrać i jak się z nią należy obchodzić?

Dlaczego maski dla dzieci są obowiązkowe?

Zanim przejdzie się do tego, jak się powinno wybierać maseczki dla dzieci, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego powodu są one w ogóle obowiązkowe i maluchy również powinny je nosić.
Rzecz jasna obowiązkowe noszenie maseczek przez dzieci jest wynikiem obowiązującego prawa, lecz nie jest ono efektem złośliwości prawodawców, lecz troski o obywateli. Jak bowiem każdy powinien doskonale wiedzieć, małe dziecko w równym stopniu może rozprzestrzeniać wirusy, co osoby dorosłe. Oznacza to, że noszone przez nie maseczki w sposób znaczny przyczyniają się do zmniejszenia transmisji wirusa, a więc i spadku zachorowalności.

Jakie są najpopularniejsze maseczki dla dzieci?

Przepisy to jedno, a dzieci to drugie. Każdy rodzic doskonale wie, że zmuszenie dziecka do tego, czego nie chce robić, to naprawdę droga przez mękę. Nic więc dziwnego, że każdy rodzic przykłada ogromną uwagę do tego, jaką się konkretnie kupi dziecku maseczkę. W zależności od tego, jak będą one zrobione czy też jak będą wyglądały, dziecko może mniej lub chętniej je nosić.

Podstawową sprawą w zakresie wybierania maski dla malucha jest oczywiście to, jakiego będzie ona rodzaju. Co więc jest do wyboru? Nie da się ukryć, że zdecydowanie najpopularniejsze są modele jednokrotnego użytku. Maseczki jednorazowe dla dzieci cieszą się dużą popularnością przede wszystkim z powodu niskiej ceny. Niestety dzieci dość niechętnie je noszą, ponieważ są one mało wygodne, a także niezbyt atrakcyjne wizualnie. Znacznie lepiej pod tym względem wypadają maseczki materiałowe, które dostać można w sklepach z różnymi, często bardzo atrakcyjnymi dla maluchów nadrukami.
Jeśli ktoś chce mieć pewność, że dziecko będzie w danej maseczce całkowicie bezpieczne i nie będzie stanowiło zagrożenia dla innych, najlepiej wyposażyć się w maseczki z filtrem węglowym. Co prawda jest ona dość droga, lecz jednocześnie jest niezwykle skuteczna. Również i ten model prezentuje się naprawdę dobrze pod względem wizualnym. Wadą w tym wypadku jest często za duża szczelność takiej maseczki, co dzieciom nie zawsze pasuje.

O czym trzeba pamiętać, zakładając maseczkę dziecku?

Kupienie dobrej maseczki dl dziecka to jeszcze nie koniec spraw, o których trzeba pamiętać w tym zakresie. O czym jeszcze warto wiedzieć, jeśli chce się zapewnić maluchowi maksymalne bezpieczeństwo?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba o tym, aby przed założeniem dziecku maseczki na twarzy umyć wcześniej dokładnie dłonie, aby nie przenosić na nich wirusa. Co więcej, odradza się dotykanie i poprawianie raz założonej maseczki, ponieważ również i to zwiększa ryzyko transmisji na nią wirusa z dłoni. Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, aby odpowiednio często wymieniać maseczki. Oczywiście modele jednorazowe powinny być zakładane jedynie raz, a po ich zdjęciu z twarzy od razu powinny trafiać do kosza. Modele wielorazowe powinno się wymieniać wtedy, gdy dziecko sygnalizuje, że stają się one wyraźnie wilgotne. Oczywiście wielorazowe maseczki można spokojnie prać, lecz nie powinno się tego robić w temperaturze wyższej niż 60 stopni Celsjusza. Na sam koniec warto jeszcze pamiętać o tym, że jeśli chce się dobrze dobrać maseczkę dla dziecka, musi być ona naprawdę dobrze dopasowana rozmiarem do wielkości twarzy dziecka.