Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak nawilżyć skórę głowy?

Lifestyle Data publikacji - 20 lutego 2022 Autor - Redakcja maseczkidlapolski.pl
jak nawilżyć skórę głowy


Osoby, które mają suchą skórę głowy muszą walczyć z takimi dolegliwościami jak łupież, swędzenie czy podrażnienia. Są to wyjątkowo uciążliwe problemy. Jak nawilżyć skórę głowy?

Sucha skóra głowy – przyczyny

Przyczyny suchej skóry głowy są bardzo różnorodne. Do najczęstszych należy nieprawidłowa pielęgnacja. Wybór kosmetyków jest niezmiernie ważny. Należy dobrać szampon, który będzie idealny dla naszych włosów oraz skóry głowy. Kosmetyki źle wybrane mogą powodować różnorodne problemy.

Należy również pamiętać, że mycie głowy powinno być staranne. Bardzo ważne jest dokładne spłukanie szamponu oraz odżywki. Kolejnym elementem właściwej pielęgnacji jest dobranie odpowiedniego momentu mycia włosów. Zbyt rzadkie mycie jest powodem nieestetycznego wyglądu, zbyt częste mycie może być przyczyną przetłuszczania się włosów.

Z dużą starannością należy również wybierać kosmetyki przeznaczone do stylizacji włosów. Nie można również używać ich w nadmiarze, gdyż włosy i skóra głowy będą nadmiernie obciążone.

Jak nawilżyć skórę głowy?

Chcąc nawilżyć skórę głowy należy zacząć od wybrania odpowiednich kosmetyków. Warto skoncentrować się na delikatnych szamponach, które nie naruszają warstwy lipidowej blokującej ucieczkę wody ze skóry.

Inną, bardzo częstą przyczyna wysuszenia skóry głowy, jest nadmierna produkcja sebum. Z takim problemem pomoże poradzić sobie używanie cytryny, z której wykonamy maseczkę na głowę. Z soku ze świeżo wyciśniętej cytryny oraz 3 łyżek jogurtu naturalnego należy zrobić maseczkę, która następnie wcieramy w skórę głowy. Maseczka pozostaje 10 -15 minut. Następnie dokładnie myjemy włosy, używając delikatnego szamponu.

Zastanawiając się, jak nawilżyć skórę głowy, nie można zapominać o occie jabłkowym, którego zbawienne działanie znane jest od lat. Ocet jabłkowy przywraca naturalne pH skóry, zabija bakterie i grzyby odpowiedzialne za łupież i przesuszenie skóry.

Kuracja przy pomocy octu jabłkowego nie jest skomplikowana. Wystarczy w proporcji 1:1 wymieszać ocet z wodą. Następnie przelewamy powstałą miksturę do butelki z dyfuzorem i regularnie spryskujemy głowę. Po kilku minutach myjemy włosy szamponem. Zabiegi należy powtarzać co drugi dzień. Po krótkim czasie zobaczymy efekty.

Chcąc mieć piękne i zadbane włosy oraz skórę głowy należy również zwrócić uwagę na dietę. Bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie organizmu. Każdego dnia powinnyśmy przyjmować co najmniej 1,5 litra wody. Warto również spożywać owoce takie jak arbuzy, jabłka czy truskawki. Koniecznie trzeba pamiętać o zdrowych tłuszczach, które mają duży wpływ na wygląd naszych włosów oraz skóry.

Redakcja maseczkidlapolski.pl

Nasza ekipa specjalistów to pasjonaci tematów zdrowia, diety, lifestylu, urody i zakupów. Z wieloletnim doświadczeniem i głęboką wiedzą w swoich dziedzinach, piszą artykuły, które nie tylko edukują, ale i inspirują do pozytywnych zmian. Dzięki naszym ekspertom możesz być pewien, że otrzymasz treści pełne wartościowych informacji, dostosowanych do Twoich potrzeb i oczekiwań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rozjaśnianie włosów w domu