maseczkidlapolski.pl

maseczkidlapolski.pl – zdrowie, uroda, dieta

modelowanie twarzy
Lifestyle

Czym jest modelowanie twarzy i jak je wykonać?

Wraz z upływem czasu twarz traci swój kształt, ponieważ tłuszcz znajdujący się w policzkach przesuwa się w dół. Efektem tego jest postarzenie się twarzy oraz jej mniejsza elastyczność. Aby pozbyć się tego problemu, można zdecydować się na zabieg wolumetrii twarzy, który jest bezpieczny i pomaga przywrócić twarzy jej poprzedni kształt i wygląd.

Czym jest wolumetria twarzy?

Lifting i modelowanie twarzy to zabiegi wykonywane podczas wolumetrii, której zadaniem jest skorygowanie konturów twarzy oraz nadanie jej młodego i świeżego wyglądu.
Dzięki wolumetrii można powstrzymać starzenie się skóry, które wiąże się z utratą objętości oraz zmianą kształtu twarzy. Zabieg ten pozwala na wypełnienie policzków, podniesienie owalu twarzy oraz wyrównanie konturów.
Najczęściej preparatem stosowanym podczas wolumetrii jest kwas hialuronowy, który w odpowiedni sposób nawilża skórę, a także wpływa na spłycenie zmarszczek.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu wolumetrii

Zabieg mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą:
– wymodelować brodę i policzka,
– uwydatnić kości policzkowe,
– wypełnić ubytki, jakie powstały wokół skroni,
– poprawić linię żuchwy oraz owal twarzy.
Nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ponieważ kwas hialuronowy jest dobrze tolerowany przez człowieka. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet będących w ciąży i karmiących piersią oraz mających stany zapalne występujące w organizmie, a także u osób cierpiących na choroby przewlekłe, jakimi są cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze. Zabieg nie może być wykonywany u osób chorujących na nowotwór oraz mających nadwrażliwość na któryś ze składników, jakie wstrzykiwanie są pod skórę podczas zabiegu.

Modelowanie twarzy – jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu pacjent musi przejść kwalifikację, która polega na przeprowadzeniu wywiadu przez lekarza. Podczas tego wywiadu lekarz określa, jakie są przeciwwskazania do zabiegu oraz omawia z pacjentem, jakie chce uzyskać on efekty.
Zabieg polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry gęstego kwasu hialuronowego, który jest plastyczny. Modelowanie twarzy jest bezbolesne i podczas zabiegu pacjent odczuwać może rozpychanie tkanki pod skórą. Zabieg trwa około 20 minut, a jego efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.
Po zabiegu na skórze wystąpić może zaczerwienienie, opuchlizna i ból, ale dolegliwości te znikają po 2-3 dniach od zabiegu. Dzięki preparatowi twarzy nadać można pożądany kształt i uzyskać naturalny wygląd, a także można odżywić i nawilżyć skórę.