Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Jakie korzyści daje drewniana nawlekanka dla dziecka?

Dziecko Data publikacji - 24 października 2022 Autor - Redakcja maseczkidlapolski.pl
drewniana nawlekanka dla dziecka


Nawlekanki to zabawki, które są coraz chętniej wybierane przez rodziców zarówno tych najmniejszych, jak i nieco starszych dzieci. Chcesz dowiedzieć się, czy drewniana nawlekanka to dobry sposób na edukację dziecka poprzez zabawę? A może zastanawiasz się nad kwestią bezpieczeństwa tego typu zabawek? Przejrzyj poniższy artykuł, a na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszelkie swoje pytania.

Nawlekanki drewniane – w jakich formach występują?

Zabawki w typie nawlekanki to takie, które są wysoce bezpieczne dla dzieci w każdym wieku, pod warunkiem że wybierzesz takie bez drobnych elementów nadających się do połknięcia. W sklepach z zabawkami dla dzieci znajdziesz nawlekanki:

  • drewniane w postaci koralików do nawlekania,
  • drewniane w kształcie zwierząt,
  • drewniane w kształcie samochodów,
  • z tworzywa sztucznego, jako zabawka do dopasowywania kształtów, np. dom.

Nawlekanki drewniane występują w różnych formach, które są dopasowane do potrzeb dzieci w konkretnym wieku. Jeśli chcesz kupić taką zabawkę dla dziecka poniżej 3 lat, najlepiej wybierz możliwie największe nawlekanki drewniane. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie w 100% bezpieczna podczas zabawy.

Dla nieco starszych dzieci świetnym wyborem będą znacznie bardziej skomplikowane nawlekanki, które mogą występować jako układanki w różnych kolorach, wzorach, a nawet kształtach.

Dlaczego warto zainwestować w nawlekanki drewniane dla dzieci? Podpowiadamy!

Nawlekanki są zabawkami, które są spełnieniem potrzeb nawet najbardziej wymagających rodziców. Dlaczego? Drewno jest materiałem bezpiecznym dla każdego dziecka, pod warunkiem że nie posiada ostrych krawędzi i jest odpowiednio lekkie. Klocki z dziurkami do nawlekania oraz okrągłe koraliki o większej średnicy to świetna opcja. Najważniejsze cechy tego typu zabawek, to:

  • wysoki poziom wytrzymałości,
  • funkcjonalność,
  • atrakcyjna cena,
  • ekologiczne podejście do produkcji zabawek,
  • brak ryzyka połknięcia zabawki przez dziecko – tylko jeśli wybierzesz odpowiednio duże nawlekanki drewniane.

Decydując się na produkt, jakim jest drewniana nawlekanka możesz przyczynić się do poprawnego rozwoju motoryki małej malucha. Co to oznacza? Otóż maluch, bawiąc się nawlekankami może skutecznie ćwiczyć swoją precyzję ruchową, rozwinąć umiejętność chwytania przedmiotów i wiele więcej. Warto dodać, że rozwój motoryki małej poprzez nawlekanki drewniane może w przyszłości przyśpieszyć procesy uczenia się pisania oraz czytania. Dziecko, które bawi się drewnianymi torami lub nawlekankami o różnych kształtach jest o wiele bardziej kreatywne, a także szybciej oswaja się ze zdolnością samodzielnego myślenia.

Ile kosztują drewniane nawlekanki?

Drewniana nawlekanka to stosunkowo niewielki wydatek. Popularne modele zabawek tego typu to koszt maksymalnie kilkudziesięciu złotych za komplet klocków do układania, nawlekania i dopasowywania. W większości przypadków cena zabawek drewnianych w postaci nawlekanki nie przekracza granicy 100 złotych.

Redakcja maseczkidlapolski.pl

Nasza ekipa specjalistów to pasjonaci tematów zdrowia, diety, lifestylu, urody i zakupów. Z wieloletnim doświadczeniem i głęboką wiedzą w swoich dziedzinach, piszą artykuły, które nie tylko edukują, ale i inspirują do pozytywnych zmian. Dzięki naszym ekspertom możesz być pewien, że otrzymasz treści pełne wartościowych informacji, dostosowanych do Twoich potrzeb i oczekiwań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt