Nasze maseczki pomagają zwalczać COVID-19 także poza granicami Polski

Nasze maseczki pomagają zwalczać COVID-19 także poza granicami Polski.

Dzięki rozszerzeniu zasad prowadzenia naszej akcji maseczkidlapolski.pl, o które wnioskowało wiele osób i firm, możemy uczestniczyć w przekazywaniu pomocy również poza granice kraju. Firma Wipasz S.A., która jest sponsorem maseczek dla mieszkańców wielu miast Polski przekazała do Kazachstanu wsparcie do walki z koronawirusem w postaci 100 tysięcy ochronnych masek wielokrotnego użytku. Cieszymy się i mamy nadzieję, że nasze maseczki będą służyły każdej potrzebującej osobie.

Właściciel firmy Wipasz S.A. Józef Wiśniewski podkreśla, że jest to gest solidarności: Pamiętamy o życzliwości i pomocy jaka Kazachowie okazywali naszym rodakom, którzy zostali przymusowo przesiedlani w czasie II wojny światowej. Dzięki takim odruchom serca naszym rodakom udało się przeżyć i rozpocząć życie w nowych warunkach. Te maseczki, które wysłaliśmy to symboliczne dziękuję dla obywateli Kazachstanu.

Używanie maseczek podnosi nasze bezpieczeństwo, o czym przypomina dr n. med. Łukasz Grabarczyk, jeden z inicjatorów naszej akcji akcji maseczkidlapolski.pl. Zasłaniając usta i nos zmniejszamy ryzyko transmisji wirusa. Gdy ja nosze maseczkę chronię Ciebie, gdy Ty nosisz maseczkę chronisz mnie. Nośmy maseczki, chrońmy się nawzajem – dodaje.

Maseczki przekazane do Kazachstanu to te same maseczki, które nieodpłatnie kolportowane są w naszym kraju, w ramach akcji maseczkidlapolski.pl. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wielokrotnego użytku. Musimy jedynie pamiętać, aby po każdym użyciu je oczyścić – dodaje
dr Grabarczyk.

Całą akcję wysyłania pomocy z Polski do Kazachstanu wsparła firma Wipasz S.A., a całą akcję zorganizowano przy współpracy z byłym Ambasadorem Kazachstanu w Polsce a obecnie Wiceministrem Spraw Zagranicznych Kazachstanu Panem Margułan Baimukhan.

Transport i logistyczną stronę przedsięwzięcia zapewniła Ambasada Kazachstanu w Warszawie i kazachska prywatna linia lotnicza Scat.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem wybranych miejscowości lub instytucji w kraju i za granicą zapraszamy do kontaktu.